Ugrás a tartalomra

Top 50 Farmers: a regeneratív gazdálkodás sikere

A mezőgazdaság jövője a regeneratív gazdálkodás irányába mutat. A Top 50 Farmers kezdeményezés élen jár ebben a változásban. A programba bekerült Lengyel Zoltán, a Táncoskert vezetője, aki bizonyítja, hogy a fenntartható módszerek nemcsak a környezetnek, hanem a gazdáknak is előnyösek.

Veszélyeztetett fajaink fajmegőrzési tervei

A veszélyeztetett fajok megőrzéséhez elengedhetetlen a tudományos szakágak, az állami szervek és a lakosság összehangolt, tervszerű együttműködése. Pontosan ezt a célt szolgálják a fajmegőrzési tervek, amelyek a veszélyeztető tényezőket, illetve a védelmükben foganatosított cselekvési program célkitűzéseit és intézkedéseit tartalmazza.

Egy igazán jó kép először fejben születik meg

Dr. Kalotás Zsolt természetfotóst, a Magyar Természetfotósok Szövetségének (naturArt) egyik alapítóját és első elnökét kérdeztük A gyepek titkai fotópályázattal kapcsolatban, amelynek ötödik fordulójában a gyepek szépségének és sokszínűségének tágabb perspektívában történő bemutatása a pályázók egyik feladata.

Fókuszban a természetfotózás

A gyepek titkai fotópályázat ötödik fordulójának célja felhívni a figyelmet a gyepek szépségére és sokszínűségére, így a mostani kiírásban tájképek készítése a pályázók egyik feladata. Potyó Imrét kérdeztük a témáról, aki amellett, hogy természetfotósként a pályázat zsűrijének tagja, valamint a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa.

Középiskola, mint modellgazdaság

Gyepgazdálkodási szakmai napot tartott a Kőszegi Evangélikus Középiskola. A Grassland-HU LIFE integrált projektbe modellgazdaságként bekapcsolódó intézmény azzal a céllal rendezte meg programját, hogy a diákjai és az érdeklődő gazdálkodók friss információkhoz jussanak egyes gyepgazdálkodással összefüggő kérdésekben.

Keresse a fotós a pásztorát, a pásztor a fotósát!

A gyepek titkai fotópályázat jelenlegi kiírásában a gyepekhez kötődő pásztorélet és pásztortudás bemutatása a pályázók egyik választható feladata. A témának az ad aktualitást, hogy az ENSZ 2026-ot a legelők és pásztorok nemzetközi évének nyilvánította – Molnár Zsoltot kérdeztük a témáról, aki amellett, hogy a pályázat zsűrijének tagja, a nemzetközi év több munkacsoportjában is részt vesz.