természetvédelem

Grassland-projekt – számos részeredménnyel

Szerző: 2024. 04. 18. 14:52

Folyamatos a munka a Grassland-HU LIFE integrált projekt háza táján, amelyből a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság is kiveszi a részét: gyeprekonstrukciós beavatkozásokat végeznek, hathatósan részt vesznek a Gyepvédelmi Tanácsadó Szolgálat munkájában, valamint önkéntes programokat szerveznek, ezzel is erősítve a környezeti nevelést.

Titkos üzenet – hörcsögbőrben

Szerző: 2024. 03. 27. 14:14

Bacsó Péter A tanú című abszurd filmklasszikusában a kommunista államhatalom békaemberek számára „ürgebőrbe varrt titkos üzenetek” átadásával vádolja a főhőst és kegyvesztett barátját. A történet szerint valóban kapcsolatba kerül a két szereplő a „gát legnagyobb ellenségével, az ürgével”, de hőseink valójában mezei hörcsögöt vágnak alaposan kupán.

Vadvilág nap az állatkertben

Szerző: 2023. 02. 28. 08:54

Látványetetésekkel, állattréningekkel, játékos ismeretterjesztő programokkal, valamint gyerekeknek és tanulmányi csoportoknak szóló belépési kedvezményekkel várja a látogatókat pénteken, a vadvilág napján Fővárosi Állat- és Növénykert.

A gyepek titkai fotópályázat

Szerző: 2020. 06. 16. 22:58

Hagyományteremtő szándékkal fotópályázat indul a Grassland LIFE integrált projekt keretében "A gyepek titkai" címmel. A 2020-as év témája a gyepes élőhelyek növényfajainak bemutatása, melyre amatőr és profi fotósok képeit egyaránt várják.

Közös ellenségünk: a bálványfa

Szerző: 2020. 06. 02. 08:16

A legagresszívabban terjedő, és így a legtöbb problémát okozó özönfajaink egyike a mirigyes bálványfa (Ailanthus altissima). A köznyelvben – tévesen – ecetfaként is emlegetett faj Kínában őshonos, Európában díszfaként kezdték ültetni a 18. században. Egyenes, szürke törzséről, nagy méretű, szárnyasan összetett leveleiről és jellegzetes, kellemetlen szagáról könnyen felismerhető.

Sikerül-e megmenteni a molnárgörényt vagy a földikutyát?

Szerző: 2020. 02. 24. 09:10

A hazai természetvédelem eddigi legnagyobb projektje kezdődött el 2019-ben a pannon gyepek és a hozzájuk kötődő fajok hosszú távú megőrzéséért. A Magyar Természettudományi Múzeum a gyepek emlős- és gerinctelen-faunájának az érdekeit képviseli a projektben, hogy e fajok megőrzése is megjelenjen a gyepek védelméről készülő tervekben és koncepciókban.

Uniós projekt a pannon gyepek védelmére

Szerző: 2019. 10. 04. 16:32

A pannon gyepek és a kapcsolódó élőhelyek hosszútávú megőrzését szolgálja a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. által koordinált Grassland-HU, amely az első természetvédelmi célú LIFE integrált projekt Magyarországon – mondta Béres András a Kft. ügyvezetője Esztergomban.

Több mint 5 milliárdból fejlesztik a gyepes élőhelyeket

Szerző: 2019. 04. 08. 16:43

Több mint 5 milliárd forintot fordít természetvédelmi célokra a Grassland-HU LIFE integrált projekt, emellett számos célkitűzést valósít meg – emelte ki Balczó Bertalan, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára a nyitókonferenciáján a Herman Ottó Konferencia Központban.

A cél gyepes élőhelyeink fejlesztése

Szerző: 2019. 03. 28. 15:59

Megnyugtató azokat az embereket látni a konferencián, akik garanciát jelentenek a sikerre, ezáltal a hozzá fűzött reményeket beválhatja a projekt – jelentette ki Balczó Bertalan természetvédelemért felelős helyettes államtitkár a Grassland-HU LIFE integrált projekt nyitókonferenciáján a Herman Ottó Konferencia Központban.