Ugrás a tartalomra

Magyar Természettudományi Múzeum

Csak Borsodban él ez a piciny rágcsáló

Szerző: 2023. 10. 09.

Egy teljes őszi kutatóhetet szánt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság az aprócska és igen ritka magyar szöcskeegér vizsgálatának a Borsodi-Mezőség Tájvédelmi Körzetben. A kutatásba egyéb kutatócsoportok mellett a Bükki Emlőstani Kutatócsoport Egyesület és a Magyar Természettudományi Múzeum is bekapcsolódott.

Ha május, akkor szöcskeegér!

Szerző: 2022. 05. 27.

Harmadik alkalommal szervezett a Magyar Természettudományi Múzeum és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tavasszal magyar szöcskeegér (Sicista trizona) felmérést. A két szervezet 2020 óta szervez évente két alkalommal szöcskeegér-kutató tábort a Borsodi-Mezőség Tájvédelmi Körzetben.

Emlőskutatók szakmai napja

Szerző: 2021. 11. 20.

Az Emlőskutatók szakmai napját hagyományteremtő céllal, és az eredmények széles körben való megosztásának szándékával rendezzük meg 2021-ben először a Magyar Természettudományi Múzeum és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. szervezésében, a WWF Magyarország közreműködésével.

Sikerül-e megmenteni a molnárgörényt vagy a földikutyát?

Szerző: 2020. 02. 24.

A hazai természetvédelem eddigi legnagyobb projektje kezdődött el 2019-ben a pannon gyepek és a hozzájuk kötődő fajok hosszú távú megőrzéséért. A Magyar Természettudományi Múzeum a gyepek emlős- és gerinctelen-faunájának az érdekeit képviseli a projektben, hogy e fajok megőrzése is megjelenjen a gyepek védelméről készülő tervekben és koncepciókban.